Написати нам у Facebook
0
dss 0
0 0 грн

Докладно про добирання Львів-Самуї

22 Feb 2017 Автор: Yaroslav Прочитано: 3638
Докладно про добирання Львів-Самуї

Старт подорожі - 15.01.2017. Зранку відправлення поїзду Інтерсіті Львів-Київ в дорозі приблизно 5 годин, в вагонах є більш менш нормальний інтернет. Ціна 340 грн/особа (може змінюватися відносно дати).

Аеропорт Бориспіль, пакування багажу, реєстрація на рейс

З вокзалу у Києві ходять рейсові автобуси прямо в аеропорт Бориспіль, ціна 80грн/особа. Час в дорозі близько 1ї, години. Висаджують прямо під входом до терміналу D відразу на третьому рівні (міжнародні рейси). На вході перша перевірка, весь багаж і речі проходять через сканер, сам проходиш через металодетектор.

Реєстрація на рейс Київ-Бангкок (авіакомпанія МАУ) була відкрита за 4 год до вильоту. По периметру замітив дві кафешки. По цінах нічого сказати не можу, не дивився. Також є 2 пункти пакування багажу (замотують валізу в стреч плівку), ціна 70 грн/валіза - як на мене потрібна річ, якщо цінуєте вигляд валізи та наявність всіх речей в середині, після отримання її в пункті призначення.

На реєстрації подавали тільки паспорти. Нам роздрукували посадочні квитки, зважили ручну поклажу і багаж, на ручку валізи наклеїли бірку з кодом та місцем призначення. Також з заду квитка була наклеєна відповідна бірка (якщо не дай Боже валіза загубиться саме з нею треба буде йти в лост енд фаунд).

Повернемось трохи назад до багажу. В нас вийшло три ручних поклажі (норма до 7 кг) + один багаж до 23кг. Якщо кому цікаво, можу розписати, що ми з собою взяли, пишіть в коментах. Забігаючи наперед, в дорогу назад думаю в нас вже буде дві валізи, речей вже прибавилось:).

Зазвичай є можливість зачекінитись онлайн і вибрати самому місця в літаку, але з дитиною до 2 років цього зробити не вийшло (тут мова йде саме про МАУ). Тільки на стійці реєстрації.

Отож з квитками і ручною поклажею прямуємо на наступну перевірку. Цього разу всі електронні пристрої викладаються окремо (мобільні, ноутбуки, планшети і т п.). Рідини мають бути запаковані в вакуумні пакети об'ємом до 1л, а самі ємності мають бути до 100 мл, якщо буде більше - піде в смітник. Зразу після огляду йде паспортний контроль і ми попадаємо в транзитну зону.

В транзитній зоні є декілька кафе, ресторанів, стандартно дюті фрі, невеликий дитячий майданчик. Сподобався італійський ресторан, якщо двома словами, то смачно і гарно, ціни нормальні як на ресторан та ще й в аеропорту (з особи в середньому 300 грн).

в аеропорту Бориспіль

Окремо про наш рейс Київ-Бангкок (ps271)

Літак Боїнг 767 далекомагістральний, може долати до 11 000 км.

Розташування сидінь в економ класі 2-4-2 - скажу відверто, як в автобусі. Проходи досить вузькі, місця для ніг не багато. Преміум економ 2-3-2 - вже набагато краще, крісла ширші, простору для ніг більше. Якщо є можливість, краще взяти преміум економ, деколи буває, що ціна не сильно відрізняється від економ класу. Час польоту 9:30, вечеря і сніданок включені.

Цікаві факти перельоту:

  • висота польоту над рівнем моря в межах 10-11 км
  • швидкість до 983 км/год
  • температура повітря за бортом до -55С
  • швидкість вітру за бортом до 250 км/год

А ще, не лякайтесь, коли зливаєте воду в унітазі - дуже шумний процес )))

Заповнення карток прильоту і відльоту з Таїланду (Arrival and Departure Cards)

Також варто замітити, що в літаку дають заповнювати картки прильоту і відльоту з Таїланду, які треба подавати на паспортному контролі. Краще заповнити їх відразу в літаку, є шанс швидше пройти контроль, поки решта пасажирів будуть їх заповнювати.

Заповнити їх дуже просто, додаю фото, як вони виглядають.

blank of arrival card thailandblank of departure card thailand

Якщо буде потрібно роз'яснити що і де вписувати – пишіть в коментарях.

Аеропорт Суварнабхумі, паспортний контроль, де шукати багаж.

В аеропорту Суварнабхумі (Бангкок), який не на жарт великий можна гарно прогулятися. Йдемо строго по вказівниках (паспортний контроль і видача багажу), якщо є тайська віза, тоді відразу на паспортний контроль, де окрім паспорта подаємо заповнені картки. Картку прильоту забирають, в паспорті ставлять штамп, де вказана кінцева дата перебування (зазвичай це 60 днів, які можна потім продовжити ще на 30 днів, але загалом не більше 90 днів) і віддають разом з карткою відльоту, яку треба зберігати до вильоту, чи іншого перетину кордону Таїланду.

штамп в паспорті при вїзді в Таїланд

Опісля виходу з паспортного контролю відразу знаходимо екран (їх досить багато, розташовані біля кожного транспотера), на якому шукаємо наш рейс з вказаним номером транспортера де можемо знайти свій багаж.

Також в аеропорту можна поїсти, на 2му рівні знаходиться фуд кор. Ціни приблизно 150 бат/особа (4,3 долара, 120 грн)

Де поміняти гроші в аеропорту Бангкоку?

Обмінників хоч греблю гати і у всіх "здирницький" курс, як вияснилося різниця в курсі в порівнянні з нормальним обмінником 2 бати на 1 долару, тобто обмінявши 500 доларів можна заощадити 1000 бат (800 грн або 29 доларів). А хороший обмінник ховається на найнижчому рівні, де відходить метро (рівень B). З червоною вивіскою. З собою обов'язково мати паспорт.

Про вай-фай в аеропорту Суварнабхумі, або "чи то лижі не їдуть"

Не розбирався докладно бо не було потреби, але при спробі підключитися треба зареєструватися, ввести свої дані і мейл на який !увага... прийде код підтвердження. Питання: і як той мейл без інтернету перевірити? Навіть попробував різні варіанти - не вдалося :).

Мобільні оператори в Таїланді

Якщо з вай-фаєм не вдалося, далі на виході можна купити сім-карту TrueMove, ціна 49 бат (40 грн або 1,4 дол.), відразу поповнити її і взяти пакет інтернету 1 Гб/місяць за 100 бат (80грн або 2,9 дол) – все докладно розписано в інструкції, яка йде разом з сім-картою. До речі мережа 4G, якщо телефон підтримує то тільки плюс, якщо тільки 3G то теж непогано.

З відомих мені операторів є ще DTAC і AIS, але мені по тарифах найбільше підійшов саме TrueMove.

Оператор TrueMove Таїланд

Переліт Бангкок-Самуї

Далі нас чекав наступний переліт. Бангкок - Самуї, обслуговує польоти авіакомпанія Thai Airways. Ціна питання вийшла 290 доларів на всіх (квитки купував ще з України). Це найшвидший і найдорожчий спосіб добратися до острова Самуї. На реєстрації видрукували квитки і забрали багаж. Далі контроль ручної поклажі і наших зимових курток (які всю дорогу з нами) - така сама процедура, як і в аеропорту Бориспіль.

Приємно здивувало обслуговування в літаку, при такому короткому перельоті ми отримали по пляшечці води та гарячому налиснику з грибами (досить смачно), також на вибір безкоштовно були різні напої.

Аеропорт Самуї

Мабуть найкращий у цілому світі аеропорт. І так, саме тут, коли вже ніхто б не міг подумати наш багаж так і не виїхав на потрібному транспортері. Чекали ми його хвилин 15. Таких як ми було ще декілька людей. Ми були вже досить змучені, як не як 30 годин дороги від виїзду зі Львова.

аеропорт Самуї

Далі я пішов питати що і як, і тут нам кажуть – це транспортер для іноземців, ваш багаж скоріш за все в залі з транспортером для «своїх». Йдемо в цей зал для «своїх» і справді на транспортері кружляє наша валіза. Так що, якщо ваш багаж загубився в аеропорту Самуї – то скоріш за все вас прийняли за свого і все гаразд, він не загубився.

аеропорт Самуї багаж

Транспорт на острові Самуї

Аеропорт це добре, але ще потрібно добратися до місця проживання. З транспортом на острові все досить складно.

Перший варіант офіційне таксі – при відстані до пункту призначення 11 км прийшлось би заплатити 700-800бат (20 доларів, чи 550 грн ). Не дешево, правда ж?

Далі – таксі NaviGo, яким ми і скористалися. Ціна 460 бат (13 доларів, чи 360 грн). Дуже хороший сервіс, працює через мобільний додаток. Нема чого розказувати – покажу фото, з них все стає ясно (саме такі машини в цьому сервісі таксі)

NaviGo СамуїNaviGo Самуї авто

Також є варіанти місцевих «маршруток», до яких ще треба топати з аеропорту майже 2 км (не проблема якщо ви без багажу, не втомлені і маєте гугл карти на телефоні з мобільним інтернетом)

Ціна від 60 бат з особи, в залежності від відстані.

Є ще варіант таксі-мотобайків – ціни точно не знаю. Але ясно що з валізою не варіант.

Також є сервіси оренди авто, мотобайку біля аеропорту. Ціни також не дізнавався.

Про нашого залізного коника (Honda click), який ми орендували вже недалеко від нашого дому ще напишу окремо.

Отож, добиралися ми таксі NaviGo – дуже сподобалося, рекомендую, одне що до вирахуваної ціни в додатку треба додати 100 бат за виклик.

Загалом якщо підбити підсумки – дорога в один кінець = 480 доларів/особа. З дому у Львові, до нового дому на острові Самуї. Можна дешевше і довше, або дорожче і комфортніше. Вибір завжди є!

Ось така дорога в нас була зі Львова до Самуї. Матвій переніс її досить добре, на перельотах практично весь час спав (Київ Бангкок летіли в ночі, Бангкок Самуї – по обіді). Далі пішла адаптація для нас всіх – висока вологість, різниця в часі 5 годин на схід, та й взагалі літо посеред зими.

В наступному дописі розпишу про наш новий дім на острові Самуї, ціна питання.

Пов'язані пости
Коментарі
Написати коментар
Highlander © 2024